قالب وردپرس افزونه وردپرس

مسابقه کتابخوانی فرزندان اعضای سازمان تبلیغات

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، آیین «اختتامیه سومین پویش مجازی کتابخوانه» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدرضا سرشار نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی، محمد حمزه زاده مدیرعامل بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی، محمد روح‌الامینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات، حجت‌الاسلام طهماسبی مشاور محتوایی رئیس سازمان، میثم نیلی مشاور در حوزه کتاب و نشر سازمان تبلیغات و جمعی از مدیران زیرمجموعه این سازمان، ظهر چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹ در فروشگاه شعبه انقلاب انتشارات سوره مهر برگزار شد.

محمدرضا سرشار «نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی» نیز در این برنامه با قدردانی از برگزاری پویش مجازی کتابخوانه برای سنین کودک و نوجوان که زمینه مطالعه را برای بچه‌ها فراهم کرده است افزود: این پویش‌ها، بچه‌ها را از «مطالعه گر صرف» به «مطالعه گر فعال» تبدیل می‌کند که جای بسی امیدواری است.

وی با تأکید بر «مطالعه هدفمند» برای جامعه و به‌ویژه بچه‌ها گفت: باید از مطالعه پراکنده و نامربوط مطالب که فقط ذهن را اشغال و خالی از معرفت هستند پرهیز شود چراکه آینده از آن‌کسانی است که «کتاب خوب» می‌خوانند.

محمدرضا سرشار از خانواده، مدرسه و جامعه به‌عنوان سه نهادی که قادر به علاقه‌مند کردن بچه‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی هستند یادکرد و اظهار داشت: اگر نتوانیم بحث حضور بچه‌ها در فضای مجازی را مدیریت کنیم بی‌شک وقت چندانی برای کتاب‌خوانی آنان باقی نخواهد ماند.

وی در پایان افزود: مطمئن باشید اگر کتاب‌های باکیفیتی در حوزه ادبیات دینی در حوزه کودک و نوجوان منتشر شوند هیچ‌گاه از رونق نخواهند افتاد.

محمد روح‌الامینی «معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی» نیز در این برنامه طی سخنان کوتاهی، برگزاری پویش مجازی کتابخوانه را در راستای تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج کتاب‌خوانی و تأکید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و خبر داد که در این پویش، ۲۸۰۰ نفر از فرزندان کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی شرکت کردند که درنهایت ۶۰ نفر برگزیده شدند و امروز ۶ نفر از برندگان ساکن تهران به‌صورت حضوری، هدایای خود را دریافت خواهند کرد.

در پایان این برنامه نیز، ضمن رونمایی از کتاب «اسلام ناب» هدایای شش تن از برندگان تهرانی به نام‌های محدثه صالحی، سید علی‌نقی پور، محدثه جوانبخش، انسیه حجازی، طاها ملکی و زینب زمانی توسط رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و محمد رضا سرشار اهدا شد.

مطلب پیشنهادی

بسیج همه بخشهای فرهنگی کشور برای ترویج کتاب، تاثیر بیشتری دارد

بسیج شدن بخش‌های فرهنگی کشور برای ترویج کتاب تاثیر بیشتر دارد محمدرضا سرشار با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *