قالب وردپرس افزونه وردپرس

آسایش پس از سختی

محمدرضا سرشار با اشاره به وعده الهی مبنی بر اینکه پس از هر سختی، آسایشی است، بیان کرد: از خداوند مسئلت داریم که سال ۹۹ سال فرج‌های بزرگ و خبرهای خوش باشد.
فیلم | محمدرضا سرشار: آسایش پس از سختی؛ وعده الهی / امید به فرج در سال 99محمدرضا سرشار، نویسنده، پژوهشگر، منتقد ادبی و گوینده رادیو، در پیامی که در اختیار ایکنا قرار داده است، ضمن تبریک نوروز ۱۳۹۹ به مردم متدین و بصیر ایران، سال ۱۳۹۸ را سالی بسیار دشوار، پرتلاطم و پرابتلا برای مردم دانست و گفت: دسته‌ای از این ابتلائات ناشی از ندانم‌کاری، تنبلی، بی‌برنامگی و بی‌تدبیری برخی مسئولان اجرایی کشور بود، اما برخی از این مشکلات نیز ناشی از توطئه‌های دشمن، تحریم و تحریک عده‌ای از افراد کم‌بصیرت بود.

وی با بیان اینکه بنا به آموزه‌های دینی ابتلائات به سه دلیل مختلف رخ می‌دهد، گفت: ابتلائات زمانی رخ می‌دهد که مردم از یاد خدا غفلت می‌کنند و خداوند قصد دارد آنان را متوجه خود کند یا اینکه دچار گناهان بزرگی شده‌اند و خداوند قصد دارد آنان را پاک کند یا خداوند قصد دارد مقام معنوی آنان را ارتقا دهد.

سرشار با اشاره به وعده الهی مبنی بر اینکه پس از هر سختی، آسایشی است، بیان کرد: از خداوند مسئلت داریم که سال ۹۹ سال فرج‌های بزرگ و خبرهای خوش باشد. خداوند دوست دارد که مردم در ابتلائات متوجه درگاه خداوند شوند و تضرع و توبه کنند، نه اینکه غفلتی را بر غفلت دیگر بیفزایند.

وی در پایان اظهار کرد: باید از این فرصت‌ها و ماه مبارک رمضان که در پیش داریم استفاده کنیم و از خداوند بخواهیم که فرج بزرگ خود را برای ما بفرستد.

مطلب پیشنهادی

بسیج همه بخشهای فرهنگی کشور برای ترویج کتاب، تاثیر بیشتری دارد

بسیج شدن بخش‌های فرهنگی کشور برای ترویج کتاب تاثیر بیشتر دارد محمدرضا سرشار با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *