قالب وردپرس افزونه وردپرس

«آنک آن یتیم نظرکرده» مهمان رواق کتاب آستان قدس رضوی شد

هم‌زمان با روزهای پایانی ماه صفررمان «آنک آن یتیم نظرکرده» مهمان «رواق کتاب» شد۱۳۹۹/۰۷/۲۶ – ۱۴:۳۵ 

هم‌زمان با روزهای پایانی دهه آخر صفر کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» مهمان طرح رواق کتاب شد.

به گزارش آستان‌نیوز، چهارمین جلسه معرفی و امضای کتاب با محوريت رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» با حضور جمعی از هنرمندان، استادان و نویسندگان و محمدرضا سرشار، نويسنده این اثر، در «رواق کتاب» حرم مطهر رضوی به همراه پخش زنده در فضای مجازی برگزار شد.
در این مراسم، سرشار ضمن تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران آستان قدس رضوی گفت: زندگی پیامبر(ص) ما آن‌قدر دل‌نشین و پرکشش است که جدا از جنبه الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد به شرط آنکه این موضوع در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد.
سرشار توضیحاتی درباره رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» داد و گفت: در این اثر، سیره و زندگی حضرت محمد(ص) را با استناد به منابع تاریخی به نگارش درآورده‌ام.
وی افزود: «آنک آن یتیم نظرکرده» قبل از نشر به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور» صبح‌های جمعه از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می‌شد که مورد پسند بسیاری از مخاطبان قرار گرفت.
سرشار در ادامه درباره انگیزه خود از نوشتن این اثر گفت: فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد.
وی منتشر نشدن کتاب داستان درباره زندگی پیامبر (ص) برای نوجوانان را اولین دلیل برای نوشتن رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» دانست و گفت: به وجود آوردن تحول اساسی مثبت در قبال دین در ذهن جوانان از دیگر عوامل نگارش این اثر است.
سرشار ابراز کرد: هم‌اکنون «آنک آن یتیم نظرکرده» به زبان‌های عربی، انگلیسی، اردو و ترکی استانبولی ترجمه شده است.
در این برنامه، هدیه متبرک تهیه‌شده از سوی تولیت آستان قدس رضوی به محمدرضا سرشار، نویسنده رمان «آنک آن یتیم نظرکرده»، اهدا شد.
اهدای یک جلد رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» با امضای نویسنده اثر به همه حاضران در این مراسم، از دیگر برنامه‌های «رواق کتاب» بود.

مطلب پیشنهادی

بسیج همه بخشهای فرهنگی کشور برای ترویج کتاب، تاثیر بیشتری دارد

بسیج شدن بخش‌های فرهنگی کشور برای ترویج کتاب تاثیر بیشتر دارد محمدرضا سرشار با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *