قالب وردپرس افزونه وردپرس

داستانهای جدید سرشار از زندگی پیامبر (ص)

داستان‌های جدید محمدرضا سرشار از زندگی پیامبر(ص)

محمدرضا سرشار

محمدرضا سرشار، نویسنده این مجموعه، کار نگارش این آثار را از سال ۵۹ با درنظر گرفتن نبود کتاب مناسب برای گروه نوجوان در این زمینه آغاز کرد.

به گزارش مشرق، مجموعه «از سرزمین نور» شامل داستان‌هایی درباره زندگی نبی مکرم اسلام(ص) است که قرار است در ۱۵ جلد به چاپ برسد. نشر معارف که کار انتشار این اثر را برعهده دارد، اخیرا سه جلد از این مجموعه را شامل «یتیم نظرکرده» داستان زندگی پیامبر(ص)، «آن راز که در کتاب‌ها آمده بود» داستان دیدار عبدالمطلب با امیر یمن و «با من سخن بگو، مادر!» داستان زندگی مادر رسول خدا(ص) روانه کتابفروشی‌ها کرده است.

محمدرضا سرشار، نویسنده این مجموعه، کار نگارش این آثار را از سال ۵۹ با درنظر گرفتن نبود کتاب مناسب برای گروه نوجوان در این زمینه آغاز کرد. هریک از مجلداتی که ذکر شد، شامل مجموعه داستان‌های کوتاهی هستند که از نظر محتوایی به یکدیگر ارتباط دارند و هریک از زاویه دید جدیدی داستان زندگی پیامبر(ص) را روایت می‌کنند.

در بخش‌هایی از داستان «حلیمه» می‌خوانیم: «زنی میانه بالا، لبخند بر لب، به پیشواز حلیمه آمد. اندامش متناسب و پیشانی‌اش روشن و بلند بود. پوستی صاف و سفید، گونه‌هایی اندک برجسته و لب‌هایی نازک داشت. در چشم‌های میشی درشت و مهربانش، غمی کهنه لانه کرده بود. به او «وقت خوش» گفتم و جواب شنیدم. نشستم و آن کنیز نوجوان، برایم یک جام شربت خنک آورد. شربت را که نوشیدم، زن مرا بر سر گهواره برد. نوزادی پوشیده در لباسی سفیدتر از شیر، به پهلو خوابیده بود و نیمی از صورتش پیدا بود. گونه‌هایی پر و موهایی سیاه و انبوه داشت.»

مطلب پیشنهادی

دوره پانزدهم آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال» به‌صورت آنلاین (برخط) با حضور نویسندگان جوان از سراسر کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *