قالب وردپرس افزونه وردپرس

انتشار نسخه الکترونیکی «دره گل سرخ»

jeld---ch---4.jpg

ناشر : سوره مهر

نویسنده : آسترید لیندگرن

مترجم : عزیزالله قوطاسلو

ویراستار : محمدرضا سرشار

صفحات کتاب : 300

کنگره : PT9875‭‮‬‏‫‬‮‭‬‭/ل9د4 1393

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینکتوجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است. افزودن به سبد خرید5,000 تومان

معرفی کتاب دره گل سرخ

رمان «دره گل سرخ» مشهورترین اثر نویسنده سوئدی آسترید لیندگرن و درباره زندگی پس از مرگ است.

«دره گل سرخ» درباره دو برادر به نام های یوناتان و کارل شیردل نوشته آسترید لیندگرن نویسنده سوئدی است که عزیزالله قوطاسلو کار ترجمه فارسی آن را برعهده داشته و با ویراستاری محمدرضا سرشار منتشر شده است.

کارل پسر بچه 10 ساله و ضعیفی است که قادر نیست که از رختخواب خارج شود. او برادر 13 ساله شجاع و زیبایی به نام یوناتان دارد. کارل که متوجه مریضی وحشتناک خود هست از یوناتان درباره مرگ می پرسد و یوناتان می گوید بعد از مرگ، آنها به نانگیلیا خواهند رفت.

بعد از مدتی یوناتان در آتش سوزی و کارل در اثر مریضی جان خود را از دست می دهند و در دره آلبالو در نانگیلیا با یکدیگر ملاقات می کنند. در این سرزمین لباس ها و نحوه زندگی مردم مثل قرون وسطی است. یوناتان و کارل تصمیم دارند به مردم دره گل سرخ کمک کنند تا از دست تنگیل و اژدهای او کاتلا رهایی یابند و ماجراهای آنها در این سرزمین افسانه ای شروع می شود. نبرد نیکی و بدی….

این رمان آکنده از مفاهیمی همچون عشق، محبت، شجاعت، مبارزه با پلیدی ها است و نویسنده با خلاقیت اعجاب انگیز و پراحساس دنیای پس از مرگ را برای نوجوانان بیان کرده است.

پیش از این، سریالی با اقتباس از همین رمان ساخته و در ایران هم از تلویزیون پخش شده است.

لیندگرن در سال 2002 درگذشت و بعد از مرگش، دولت سوئد برای گرامیداشت خاطره او «جایزه یادبود آسترید لیندگرن» را بنیاد نهاد. این جایزه، که مبلغ آن بالغ بر 5 میلیون کرون سوئد است، بزرگترین جایزه نقدی جهان در رابطه با ادبیات کودک و نوجوان به حساب می آید.

مطلب پیشنهادی

دوره پانزدهم آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال» به‌صورت آنلاین (برخط) با حضور نویسندگان جوان از سراسر کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *